ବିଶାଖାପାଟଣା ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍ ପ୍ଲାଂଟରେ ବିଷାକ୍ତ ଗ୍ୟାସ୍ ଲିକ୍ ଘଟଣା: ସ୍ଥିତି ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିବାକୁ ଗଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ବିଶାଖାପାଟଣା: ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ବିଶାଖାପାଟଣାରେ ଗ୍ୟାସ୍ ଲିକ୍ ମାମଲାରେ ମୃତାହତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି। ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ଖବର ପାଇବା ପରେ ତୁରନ୍ତ ଆକ୍ସନରେ ଆସିଯାଇଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ୱାଇ ଏସ ଜଗନ୍ ରେଡ୍ଡୀ । ସୂଚନାନୁସାରେ ପରିସ୍ଥିତି ଉପରେ ନଜର ରଖିବା ପାଇଁ ସିଏମ୍ ଜଗନ୍ ନିଜେ ବିଶାଖାପାଟନମ୍ ଯାଉଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ଏହା ସହ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣକୁ ଆଣିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି ।

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ୨୦୦୦ ମେଟ୍ରିକ୍ ଟନ୍ ରାସାୟନିକ କ୍ଷମତା ବିଶିଷ୍ଟ ଏକ ଟ୍ୟାଙ୍କଟି ଲିକ୍ ହୋଇଛି। ୩ ହଜାର ମେଟ୍ରିକ୍ ଟନ୍ କ୍ଷମତା ବିଶିଷ୍ଟ ଅନ୍ୟ ଏକ ଟାଙ୍କି ଏଥିରେ ଲାଗିଥିଲା ​​| ଲିକ୍ ସମୟରେ ପ୍ରାୟ ୨୦୦୦ ଲୋକ ପ୍ଲାଂଟ ଭିତରେ ଥିଲେ ଏବଂ ପ୍ରାୟ ୨୦୦୦ ଲୋକ ପ୍ଲାଂଟ ବାହାରେ ଥିଲେ | ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଏନଡିଆରଏଫ୍ ଏବଂ ଏସଡିଆରଏଫ୍ ଟିମ୍ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି।

ପ୍ରାଥମିକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଗୁରୁବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ୨ଟା୩୦ ବେଳେ ଏଲଜି ପଲିମରରୁ ପିଭିସି ଗ୍ୟାସ୍ (କିମ୍ବା ଷ୍ଟାଇରନ୍) ଲିକ୍ ହୋଇଛି। ବିଷାକ୍ତ ଗ୍ୟାସ୍ ଲିକ୍ ହେତୁ ଲୋକମାନେ ନିଶ୍ୱାସ ନେବାରେ ଅସୁବିଧା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା | ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ ଘରୋଇ ଏବଂ ଗୃହପାଳିତ ପଶୁ ଏବଂ ଉଦ୍ଭିଦ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି | ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆଠ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ନେଇ ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

ଏହି ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ପାଇବା ପରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ୱାଇ.ଏସ୍ ଜଗନ୍ ମୋହନ ରେଡ୍ଡୀ ବିଶାଖାପାଟଣା ଯାଇଛନ୍ତି ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି । ସେ ସ୍ଥାନୀୟ ହସ୍ପିଟାଲ ପରିଦର୍ଶନ କରିବେ, ଯେଉଁଠାରେ ପ୍ରଭାବିତମାନେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି | ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପରିସ୍ଥିତି ଉପରେ ତୀକ୍ଷ୍ଣ ନଜର ରଖିଛନ୍ତି ଏବଂ ତୁରନ୍ତ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ଏବଂ ସମସ୍ତ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଥିବା ନେଇ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।