ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସରେ କେଉଁଠି କିଏ କରିବେ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ ଜାଣନ୍ତୁ…

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସରେ କେଉଁଠି କିଏ କରିବେ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ । ଏନେଇ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ତାଲିକା । ମନ୍ତ୍ରୀ ନିରଞ୍ଜନ ପୂଜାରି ଯିବେ କଟକ । ବିକ୍ରିମ କେଶରୀ ଆରୁଖ ପୁରୀରେ କରିବେ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ । ଅନୁଗୁଳରେ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ କୁମାର ମଲ୍ଲିକ କରିବେ ଫ୍ଲାଗ୍ ହୋଷ୍ଟିଂ । ମନ୍ତ୍ରୀ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ୱାଇଁ କଳାହାଣ୍ଡିରେ କରିବେ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ । ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ୍ମନାଭ ବେହେରା ଗଞ୍ଜାମ ଯାଇ ପାଳିବେ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ । ଆଇନ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ ଜେନା ବାଲେଶ୍ୱରରେ କରିବେ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ । ସେହିପରି ରାୟଗଡ଼ା ଯିବେ ଅରୁଣ ସାହୁ । ଏବଂ କନ୍ଧମାଳ ଯିବେ ସୁଦାମ ମାରାଣ୍ଡି । ମୟୂରଭଞ୍ଜରେ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିବେ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ । ବରଗଡ଼ ଗସ୍ତ କରିବେ ନବ କିଶୋର ଦାସ । ମହିଳା ଓ ଶିଶୁ ବିକାଶ ମନ୍ତ୍ରୀ ଟୁକୁନି ସାହୁ ସମ୍ବଲପୁରରେ କରିବେ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ । ନୟାଗଡ଼ରେ ଜଗନ୍ନାଥ ସାରକା, କେନ୍ଦୁଝରରେ ଶକ୍ତି ମନ୍ତ୍ରୀ ଦିବ୍ୟଶଙ୍କର ମିଶ୍ର, ଯାଜପୁରରେ ଅଶୋକ ପଣ୍ଡା, ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ସମୀର ଦାସ, ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ରେ ଜ୍ୟୋତିପ୍ରକାଶ ପାଣିଗ୍ରାହୀ, କୋରାପୁଟରେ ପ୍ରେମାନନ୍ଦ ନାୟକ, ନବରଙ୍ଗପୁରରେ ରଘୁନାଥ ଦାସ, କରିବେ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ । ବୟନଶିଳ୍ପ ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ୍ମିନୀ ଦିଆନ ଯିବେ ଗଜପତିରେ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିବାକୁ । କ୍ରୀଡା ମନ୍ତ୍ରୀ ତୁଷାରକାନ୍ତି ବେହେରା ମାଲକାନଗିରିରେ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିବେ । ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ସୁରେଶ ମହାପାତ୍ର କେନ୍ଦୁଝର ଡିଏନ ହାଇସ୍କୁଲରେ କରିବେ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ ।