ଦିଲ୍ଲୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସତ୍ୟେନ୍ଦ୍ର ଜୈନଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ଗମ୍ଭୀର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦିଲ୍ଲୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସତ୍ୟେନ୍ଦ୍ର ଜୈନଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ଦିନକୁ ଦିନ ଖରାପ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ସତ୍ୟନ୍ଦ୍ର ଜୈନଙ୍କର ନିଶ୍ୱାସ ନେବାରେ ଅସୁବିଧା ହେଉଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ଏହି କାରଣରୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କୁ ଅମ୍ଳଜାନ ସହାୟତା ଦ୍ୱାରା ରଖାଯାଇଛି । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଦିଲ୍ଲୀର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦୁଇ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ଦ୍ୱାରା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିଲେ ।

ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ସତ୍ୟେନ୍ଦ୍ର ଜୈନଙ୍କୁ ନିଶ୍ୱାସ ନେବାରେ ଅସୁବିଧା ହୋଇଥିଲା, ଯାହା ପରେ ତାଙ୍କୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅମ୍ଳଜାନ ସହାୟତାରେ ରଖାଯାଇଛି । ସତ୍ୟନ୍ଦ୍ର ଜୈନଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀର ରାଜୀବ ଗାନ୍ଧୀ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଉଛି । କୁହାଯାଉଛି ଯେ ସତ୍ୟନ୍ଦ୍ର ଜୈନଙ୍କ ଫୁସଫୁସରେ ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ନିଶ୍ୱାସ ନେବାରେ ଅସୁବିଧା ହେଉଛି ।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, ଜ୍ୱର ଏବଂ ନିଶ୍ୱାସ ନେବାରେ ଅସୁବିଧା ହେତୁ କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ସତ୍ୟେନ୍ଦ୍ର ଜୈନଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ଯାହା ପରେ ତାଙ୍କର କରୋନା ଭାଇରସ୍ ପରୀକ୍ଷା ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଥିଲା | ତାଙ୍କର ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ପରୀକ୍ଷା ନକାରାତ୍ମକ ହୋଇଥିଲା, ଯାହା ପରେ ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ମଧ୍ୟ ସୁଧାରିବାକୁ ଲାଗିଲା ।

କିନ୍ତୁ ଦୁଇ ଦିନ ପୂର୍ବେ ସତ୍ୟେନ୍ଦ୍ର ଜୈନଙ୍କର ଆଉ ଏକ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ତାଙ୍କ ନମୂନା ପଜିଟିଭ୍ ମିଳିଥିଲା ​​। ଏବେ ଶୁକ୍ରବାର ଅର୍ଥାତ ଆଜି ପୁଣି ଥରେ ନିଶ୍ୱାସ ନେବାରେ ଅସୁବିଧା ହେତୁ ତାଙ୍କୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅକ୍ସିଜେନ ସପୋର୍ଟରେ ରଖା ଯାଇଛି ।